تمرینات کگل

مقدمه

تمرینات کگل می تواند به تقویت عضلات زیر رحم ، مثانه و روده (روده بزرگ) کمک کند. تمرینات کگل می تواند از بی اختیاری ادرار و سایر مشکلات کف لگن جلوگیری یا کنترل کند  .

چرا تمرینات کگل مهم است ؟

بسیاری از عوامل می توانند کف لگن را در زنان تضعیف کنند ، مانند بارداری ، زایمان ، پیری و افزایش وزن .
عضلات کف لگن از رحم ، مثانه و روده پشتیبانی می کنند. اگر عضلات ضعیف باشند ، این اندام های لگن ممکن است در واژن زن پایین بیایند. این امر علاوه بر اینکه بسیار ناراحت کننده است ، می تواند باعث بی اختیاری ادرار نیز شود.
تمرینات کگل همچنین می تواند در دوران بارداری یا پس از زایمان انجام شود تا علائم شما بهبود یابد .

یافتن عضلات کف لگن در زنان

هنگامی که برای اولین بار تمرینات کگل را شروع می کنید ، یافتن مجموعه ای مناسب از عضلات می تواند مشکل باشد. یکی از راه های یافتن آنها قرار دادن انگشت تمیز در داخل واژن و سفت شدن عضلات واژن در اطراف انگشت است.

همچنین می توانید با تلاش برای جلوگیری از جریان میانه ادرار ، عضلات را پیدا کنید. ماهیچه هایی که برای این عمل استفاده می کنید ، عضلات کف لگن شما هستند. هنگام انقباض و آرامش به احساس آنها عادت کنید .

اهداف و فواید تمرینات کگل

همیشه قبل از انجام تمرینات کگل مثانه خود را خالی کنید. به عنوان یک مبتدی ، قبل از انجام تمرینات خود باید مکانی خصوصی و آرام برای نشستن یا دراز کشیدن پیدا کنید. همانطور که تمرین می کنید .

هشدارها

اگر بعد از یک جلسه تمرین کگل در شکم یا پشت خود احساس درد می کنید ، نشانه این است که آنها را به درستی انجام نمی دهید. همیشه به یاد داشته باشید – حتی وقتی عضلات کف لگن را منقبض می کنید – عضلات شکم ، پشت ، باسن و پهلوها باید شل باشند.

شما هم میتوانید از تخصص و مهارت خانم دکتر نفیسه مویدنیا جراح و متخصص زنان و زایمان رشت در این زمینه بهره مند شوید .
جهت کسب اطلاعات بیشتر و رزرو نوبت با شماره 01332135933 تماس حاصل فرمائید .

https://goo.gl/maps/YrcxwEqVhkjScyDT6

مطالعه بیشتر : ورزش در بارداری

متخصص زنان رشت

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مشابه

جراحی های زیبایی

تزریق چربی

بسیاری از خانم ها با افزایش سن راحت تر می توانند به مراقبت های جنسی بپردازند. اما با گذشت زمان ، افزایش سن و زایمان

ادامه مطلب »
بیماری های زنان

زگیل مقعدی _ پزشک زنان _ رشت

زگیل مقعدی چیست؟ زگیل های مقعدی زگیل های کوچکی هستند که می توانند در داخل و اطراف مقعد ایجاد شوند. این بیماری را کندیلوما آکومیناتا

ادامه مطلب »
بارداری و زایمان

پساری چیست ؟

مقدمه پساری واژینال وسیله ای نرم و انعطاف پذیر است که برای نگه داشتن اندام های لگنی مانند مثانه، رحم و روده، داخل واژن قرار

ادامه مطلب »