ورزش در دوران قاعدگی ( پریود )

مقدمه

ورزش منظم برای بدن و ذهن شما مفید است. هیچ دلیل علمی وجود ندارد که شما در طول دوره قاعدگی از تمرینات خود صرف نظر کنید. در حقیقت ، شواهدی وجود دارد که نشان می دهد ورزش در این مدت می تواند مفید باشد.
برخی از افراد در دوره قاعدگی علائمی را تجربه می کنند که ممکن است شامل ناراحتی معده ، نفخ ، خستگی و سردرد باشد. ورزش بدنی ممکن است به کاهش این علائم و سایر علائم کمک کند.
باید سعی کنید ورزش را در برنامه روزانه خود بگنجانید ، چه در دوران قاعدگی باشید یا نه.

کاهش علائم درد

اگر در روزهای منتهی به پریود و در طی چرخه خود دچار خستگی و تغییرات خلقی شوید ، ورزش منظم هوازی ممکن است این علائم را کاهش دهد.

تقویت روحیه

ورزش در این زمان باعث بهبود روحیه و افزایش گردش خون می شود. همچنین ورزش تمایل به کاهش گرفتگی ، سردرد یا کمردرد مرتبط با پریود دارد.

کاهش دوره های دردناک

اگر دوره های دردناکی را تجربه می کنید که دیسمنوره نامیده می شود ، به خوبی می دانید که این زمان از ماه چقدر ناخوشایند است. خبر خوب این است که ورزش هایی مانند پیاده روی سبک می توانند به شما در کاهش این علائم کمک کنند.

کاهش خستگی

تغییرات هورمونی در بدن می تواند احساس خستگی را در افراد در دوران قاعدگی افزایش دهد ، فعالیت بدنی می تواند باعث افزایش سطح انرژی به جای پایین آمدن آنها در طی یک دوره شود.

تمرینات کششی

چند روز اول قاعدگی ممکن است ناراحت کننده باشد ، به خصوص اگر در این مدت خونریزی زیاد داشته باشید. به همین دلیل تمرکز بر حرکات و تمرینات ملایم و کششی باید در لیست فعالیت های شما قرار گیرد.

ورزش در دوران پریود

                 ورزش در دوران پریود

   
پیاده روی سبک

ورزش های هوازی انجام دهید ، تمرینات هوازی ، پیاده روی های کوتاه و آرام به شما در این مدت بسیار کمک می کند .

یوگا و پیلاتس

دو یا سه روز مانده به پریود ، زمان خوبی برای انجام فعالیتهایی مانند یوگا است ، که می تواند به آرامش بدن کمک کند و علائمی مانند گرفتگی عضلات ، حساسیت پستان و خستگی عضلانی و درد را کاهش دهد.
اگر از پریود خود احساس ناراحتی نمی کنید ، پس به ورزش منظم خود ادامه دهید . اگر متوجه شدید که بدن شما مانند معمول عمل نمی کند ، کمی استراحت کنید و شدت آن را کاهش دهید.

توصیه

به یاد داشته باشید در کنار ورزش باید نوشیدن آب کافی را در برنامه خود داشته باشید .
کمبود آهن می تواند احساس خستگی و کمبود انرژی در شما ایجاد کند ، بنابراین “خوردن غذاهای غنی از آهن مانند گوشت قرمز ، سبزیجات سبز ، عدس و دانه ها می تواند از تولید آهن حمایت کند. مصرف غلات و میوه نیز توصیه می شود .

شما هم می توانید از تخصص و مهارت خانم دکتر نفیسه مویدنیا جراح و متخصص زنان و زایمان رشت در این زمینه بهره مند شوید .
جهت کسب اطلاعات بیشتر و رزرو نوبت با شماره ۰۱۳۳۲۱۳۵۹۳۳ تماس حاصل فرمائید .

https://goo.gl/maps/rioPftcBSZR5suwEA

مطالعه بیشتر : علایم و درمان سندرم پیش از قاعدگی ، همه چیز درباره پرده بکارت

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.