همه چیز درباره کیت تخمک گذاری

مقدمه

شما می خواهید بدانید چه زمانی نیاز به رابطه جنسی دارید. آزمایش تخمک گذاری می تواند به پیش بینی زمان باروری شما کمک کند و باید چند روز قبل از تخمک گذاری ، آزمایش تخمک گذاری انجام دهید.

تخمک گذاری در اواسط چرخه قاعدگی شما اتفاق می افتد ، که از روز اول قاعدگی شروع می شود. وقتی تخمدان تخمک آزاد کرد ، حدود 12 تا 24 ساعت زنده می ماند. این باعث می شود که به نظر می رسد هر ماه یک پنجره کوچک از زمان برای بچه دار شدن وجود دارد.

با این حال ، اسپرم می تواند تا 5 روز در بدن شما زندگی کند. بنابراین حتی اگر در آن پنجره تخمک گذاری 24 ساعته رابطه جنسی نداشته باشید ، اگر چند روز قبل رابطه جنسی داشته باشید ، ممکن است باردار شوید.

چه روزی باید آزمایش تخمک گذاری را شروع کنم؟

بهترین زمان برای شروع آزمایش تخمک گذاری چند روز قبل از برنامه ریزی تخمک گذاری است. تخمک گذاری در اواسط چرخه قاعدگی شما اتفاق می افتد ، چند روز وقت بگذارید .

بارورترین روزهای ماه 1 تا 2 روز قبل و بعد از آزاد شدن تخمک از تخمدان است. اسپرم می تواند تا 5 روز در بدن زندگی کند. بنابراین ، اگر 5 روز قبل از تخمک گذاری و حداکثر 1 روز بعد از تخمک گذاری ، رابطه جنسی برقرار کنید ، بارداری ممکن است اتفاق بیفتد.

پیش بینی تخمک گذاری در صورت چرخه قاعدگی منظم آسان تر است. با یک چرخه 28 روزه ، احتمالاً روز 14 یا در حدود آن تخمک گذاری خواهید کرد ، بنابراین می خواهید آزمایش را از روز 10 یا 11 شروع کنید.

اگر چرخه کوتاهی دارید ، می توانید حدس بزنید که تخمک گذاری به احتمال زیاد طی 4 روز از نقطه میانی چرخه شما اتفاق می افتد. بنابراین ، شما باید 4 تا 6 روز قبل از نقطه میانی چرخه خود ، از یک کیت آزمایش تخمک گذاری استفاده کنید.

چه زمانی بهترین زمان از روز برای استفاده از کیت آزمایش تخمک گذاری است؟

هیچ زمان غلط یا درستی از روز برای آزمایش تخمک گذاری وجود ندارد. برخی از زنان ترجیح می دهند ادرار خود را صبح آزمایش کنند ، در حالی که برخی دیگر بعد از ظهر یا عصر آن را آزمایش می کنند. هر زمان را که انتخاب کردید ، مطمئن شوید که هر روز در یک زمان مشخص تست می زنید.

به خاطر داشته باشید که مایعات می تواند میزان هورمون لوتئین کننده (LH) را در ادرار شما رقیق کند. اگر این اتفاق بیفتد ، ممکن است به نظر برسد که وقتی تخمک گذاری نمی کنید. بنابراین حدود 2 ساعت قبل از آزمایش ، مصرف مایعات را محدود کنید. همچنین به ادرار نکردن 1 تا 2 ساعت قبل از آزمایش کمک می کند.

در صورت مشاهده هر یک از علائم ، استفاده از کیت آزمایش تخمک گذاری را شروع کنید:

• افزایش مخاط دهانه رحم ، به ویژه ترشحاتی که هنگام پاک کردن لغزنده می شوند یا دارای قوام سفید مانند تخم مرغ هستند

• افزایش دمای پایه بدن شما

• افزایش میل جنسی

• لکه بینی نور

• درد لگن خفیف

نحوه آزمایش تخمک گذاری

برای آزمایش تخمک گذاری ، می توانید روی چوب آزمایش ادرار کنید ، یا در یک فنجان ادرار کنید و چوب را در ادرار قرار دهید. نتایج معمولاً در حدود 5 دقیقه در دسترس هستند.

کیت های آزمایش تخمک گذاری دو خط دارند: یکی خط کنترل است که نشان می دهد آزمایش به درستی کار می کند در حالی که خط دیگر خط تست است. بسته به تخمک گذاری ، این خط از خط کنترل سبک تر یا تیره تر خواهد بود.

وقتی سطح LH در بدن شما پایین باشد خط آزمایش سبک تر به نظر می رسد. وقتی سطح بالاتری از LH در بدن شما وجود داشته باشد ، تیره تر به نظر می رسد. این نشان می دهد که احتمال بارداری بیشتر است.

توصیه

استفاده از کیت آزمایش تخمک گذاری حدس پیش بینی بارورترین روزهای شما را بهبود می بخشد. این اطلاعات به شما اجازه می دهد تا بهترین روزها را برای داشتن رابطه جنسی برای داشتن بیشترین احتمال بارداری بدانید و می توانید احتمال بارداری را افزایش دهید.

در حالی که کیت های آزمایش تخمک گذاری قابل اعتماد هستند ، به یاد داشته باشید که 100 درصد دقیق نیستند. حتی در این صورت ، با ثبت چرخه ماهانه ، مشاهده تغییرات بدنی و آزمایش چند روز قبل از تخمک گذاری ، بهترین فرصت را برای تحقق رویاهای کودک خود خواهید داشت.

 

 

اگر تمایل به استفاده از کیت های تخمک گذاری دارید ، یا میخواهید زمان تخمک گذاری خود را بدانید ؛ می توانید از تخصص و مهارت خانم دکتر نفیسه مویدنیا جراح و متخصص زنان و زایمان رشت در این زمینه بهره مند شوید .

جهت کسب اطلاعات بیشتر و رزرو نوبت با شماره ۰۱۳۳۲۱۳۵۹۳۳ تماس حاصل فرمائید .

 

https://goo.gl/maps/BXab7mjNfvTjjREV9

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.