تماس : ۰۹۹۱۰۵۳۵۸۶۹-۰۱۳۳۲۱۳۵۹۳۳
آدرس : رشت،چهارراه گلسار،روبروی داروخانه گلسار،ساختمان پزشکان آبان،طبقه پنجم،واحد ۱۲

چگونه بفهمم عفونت رحم دارم؟

چگونه بفهمم عفونت رحم دارم؟

چگونه بفهمم عفونت رحم دارم؟: عفونت های رحمی، از شایع ترین مشکلاتی است که خانم ها بعد از ازدواج و حتی در دوران نوجوانی با آن روبرو می شوند. دلایل متنوعی برای عفونت های رحمی وجود دارد. برخی از افراد زمینه های ارثی را برای عفونت رحم در نظر می گیرند. اما پزشکان و متخصصان زنان، نظرات دیگری را عنوان می کنند. در ادامه  راه ها و نشانه هایی را به شما خواهیم گفت که احتمالاً دلیل این نشانه ها، عفونت رحمی و واژنی خواهد بود. باید به این نکته هم اشاره کرد که هرگونه علائم بیان شده احتمال وجود عفونت را نشان می دهد اما قطعی نیست. تنها قطعیت این موضوع با معاینه پزشک متخصص تأیید خواهد شد. در این مقاله از سایت خانم دکتر مؤیدنیا به بیان موضوعات زیر خواهیم پرداخت:

  • چگونه بفهمم عفونت رحم دارم؟ نشانه های احتمالی
  • چه عواملی می تواند باعث عفونت واژن شود؟

چگونه بفهمم عفونت رحم دارم؟ نشانه های احتمالی:

برخی از عفونت های رحم ممکن است هیچ علامتی ایجاد نکنند. اما گاهی عفونت رحمی، خود را به شکل های زیر بروز می دهد. این علائم عبارتند از:

  • خارش واژن
  • تغییر در میزان ترشحات واژن شما
  • تغییر در رنگ ترشحات واژن تان
  • درد یا سوزش هنگام ادرار کردن
  • درد شدید هنگام مقاربت
  • خونریزی هنگام مقاربت
  • خونریزی واژن یا لکه بینی

توجه کنید که علائم عفونت واژن نیز بر اساس علت عفونت رحم شما متفاوت خواهد بود.

بعداز اینکه به سوال « چگونه بفهمم عفونت رحم دارم؟» نوبت به این می رسد که از خود بپرسید چه عواملی باعث ایجاد این عفونت ها در رحم من می شود؟

 

چه عواملی می تواند باعث عفونت واژن شود؟

عفونت های باکتریایی:

برخی از عفونت های رحم معروف به عفونت های باکتریایی هستند. این عفونت ها، باعث ترشحاتی سفید رنگ مایل به خاکستری می شوند. بویی شبیه به ماهی خواهند داشت و به راحتی این نوع از عفونت ها پس از رابطه جنسی، مشاهده خواهد شد.باکتری ها در همه جای دنیا هستند. نمی توان گفت محیط زندگی ما عاری از باکتری هاست. در واقع ما با باکتری ها زندگی می کنیم. از آن جایی که باکتری ها همه جا هستند، معمولاً در واژن شما هم موجود هستند. رشد بیش از حد این باکتری ها می تواند باعث واژینوز باکتریایی شود. استفاده از لباس های زیر نخی باعث می شود عفونت باکتریایی کاهش پیدا کند. از پوشیدن لباس های زیر گیاهی و دارای پلاستیک نیز خودداری کنید.

عفونت های مخمری:

این عفونت ها، دسته ای دیگر از عفونت های رحمی هستند که باعث ایجاد خارش در رحم می شوند. ترشحات عفونت مخمری، غلیظ و بسیار سفید هستند. برخی از پزشکان سفیدی این نوع از عفونت ها را به سفیدی پنیر تشبیه می کنند. قارچی به نام candida albicans می تواند باعث ایجاد عفونت های مخمری شود. برای درمان این قارچ، آنتی بیوتیک ها مؤثرترین دارو هستند. به همین دلیل است که هنگامی که برخی از خانم ها به پزشکان متخصص زنان برای عفونت رحم شان مراجعه می کنند، برای آن ها آنتی بیوتیک تجویز می شود.

تریکومونیازیس: این اسم بیماری است که می تواند خارش و بوی بد در واژن شما ایجاد کند. ترشحات این مدل عفونت به رنگ زرد مایل به سبز است. حتی این نوع از عفونت ها ممکن است به حالت کف ظاهر شوند. جالب است بدانید که عفونت های تریکومونیازیس در اثر یک نوع انگل در بدن ایجاد می شود. این نوع انگل ها تنها از طریق رابطه جنسی به شما منتقل خواهد شد. به همین دلیل پزشکان متخصصان زنان، همواره برای سلامت رحم بانوان، سلامت مردان را نیز در نظر می گیرند.

شوینده هایی که رحم شما را تحریک می کنند:

جالب است بدانید که شوینده ها نیز می توانند رحم شما را تحریک کنند و باعث ایجاد عفونت در رحم شما شوند.  مواد تحریک کننده صابون، شستشوی بدن، عطر، مواد ضدبارداری واژینال، همگی می توانند واژن شما را با عفونت روبرو کنند.

 

چگونه بفهمم عفونت رحم دارم؟ نتیجه گیری

در این مقاله از سایت خانم دکتر مؤیدنیا فوق تخصص زنان و نازایی با عناوین«چگونه بفهمم عفونت رحم دارم؟ نشانه های احتمالی» و«چه عواملی می تواند باعث عفونت واژن شود؟» آشنا شدید. دلیل اینکه پزشکان چرا گاهی اوقات برای شما کرم های موضعی و گاهی آنتی بیوتیک را تجویز می کنند را دانستید. باید بدانید که عفونت واژن چیز غیرطبیعی در بدن بانوان نیست. حتی مردان نیز می توانند عفونت داشته باشند. اما در خانم ها، بروز علائم شایع تر است. عاقلانه ترین کار پس از شک کردن به داشتن عفونت، مراجعه به پزشک و مشورت با اوست. خانم دکتر نفیسه مؤیدنیا متخصص جراحی های درمانی و بارداری و زایمان می توانند به شما در رفع عفونت رحم تان کمک کنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مشابه

حاملگی ناخواسته

سوال مخاطب: ایا با پیش اب امکان بارداری ناخواسته وجود دارد؟ پاسخ: حتی با استفاده از بهترین موع محافظت همیشه ممکن است که مقاربت جنسی

ادامه مطلب »
بارداری و زایمان

حاملگی مولار (بچه خوره)

مقدمه حاملگی مولار زمانی است که مشکلی در تخمک بارور وجود داشته باشد ، به این معنی که نوزاد و جفت پس از لقاح به

ادامه مطلب »