علت و درمان تیرگی لبه های واژن

مقدمه

طبیعی است که پوست اطراف واژن و مقعد شما کمی تیره تر از بقیه پوست باشد. با این حال ، نباید خارش داشته باشد. گاهی اوقات تغییر یا تیرگی پوست در ناحیه تناسلی ، زیر بازوها و پشت گردن می تواند به دلیل عدم تعادل هورمون باشد .
گاهی اتفاقاتی عجیب در بدن زنان روی میدهد تغییرات غیر عادی مانند تیره شدن پوست واژن که به دلایلی بستگی دارد .
اگرچه تیره شدن لبه های واژن یک نگرانی جدی نیست ، زنانی که این مشکل را تجربه کرده اند می خواهند بدانند که چرا این اتفاق می افتد و آیا می توانند برای روشن کردن این قسمت ها کاری انجام دهند.

تغییرات هورمونی

تغییرات مختلف هورمونی در بدن ، در مراحل مختلف زندگی رخ می دهد. این نوسانات ممکن است بر روی واژن و اطراف آن نیز تأثیر بگذارد. به عنوان مثال ، در دوران بلوغ ، افزایش ناگهانی استروژن در بدن می تواند واژن را تیره کند. در حقیقت ، در اواخر دهه 30 و 40 سالگی ، کاهش استروژن در رسیدن به یائسگی همان تأثیر را دارد.

افزایش سن

معمولاً مناطق خصوصی با افزایش سن تاریک می شود. این می تواند به دلیل نوسانات هورمونی باشد که با افزایش سن اتفاق می افتد. همچنین باید بدانید که پوست شما با گذشت زمان تغییر می کند ، نه فقط از نظر بافت و خاصیت ارتجاعی بلکه از نظر رنگی نیز تغییر می کند. به همین دلیل است که ممکن است متوجه تیرگی برخی مناطق از بدن خود شوید.
افزایش سن بر رنگ واژن و اطراف آن تأثیر می گذارد ، اما عوامل دیگری نیز وجود دارند که در این زمینه نقش دارند .

سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS)

این وضعیت ، که در آن کیست های کوچک در تخمدان ایجاد می شود ، می تواند منجر به یک تغییرات هورمونی در داخل بدن شود. در نتیجه ، هورمون اضافی آندروژن (هورمون مردانه ) که بر سطح استروژن تأثیر می گذارد و لبه های واژن را تیره می کند .

عفونت های خاص

بسیاری از اوقات ، اطراف ولو می تواند توسط قارچ آلوده شود ، که ممکن است لکه های تیره ای ایجاد کند .

مطالعه بیشتر : انواع ترشحات واژینال

مقاومت به انسولین

وقتی افراد دچار اضافه وزن شوند ، ممکن است نوعی مقاومت به انسولین را تجربه کنند که منجر به بیماری شود. در این حالت ، اطراف ولو به خصوص ران داخلی تیره می شود.

اصطکاک

پوشیدن لباس یا لباس زیر بسیار تنگ که به درستی متناسب نباشد می تواند باعث اصطکاک در این ناحیه شود. این مالش مداوم می تواند باعث تغییر سایه یا تاریک شدن شود. علاوه بر این ، لباس های محکم و تنگ می توانند منجر به جوش زدن پوست و همچنین تحریک واژن شوند.
اصطکاک در ناحیه واژن همچنین می تواند به دلیل فعالیت های دیگری مانند ورزش ، رابطه جنسی و حتی راه رفتن باشد . خبر خوب این است که می توان به راحتی از این دلایل جلوگیری کرد. می توانید با انتخاب لباس زیر نخی به جای لباس های ساخته شده از مواد مصنوعی استفاده کنید .

 

تیرگی لبه های واژن

   تیرگی لبه های واژن

تعریق

اگر مرتباً عرق می کنید ، ممکن است سایه تیره تری در واژن خود مشاهده کنید. این امر عمدتا به این دلیل است که عرق حاوی مواد شیمیایی است که می تواند نه تنها بافت پوست ، بلکه رنگ آن را نیز تحت تأثیر قرار دهد.
علاوه بر این ، منطقه خصوصی معمولاً محدود است ، به این معنی که تا زمانی که منطقه را تمیز نکنید یا حمام نکنید ، می تواند عرق در آن باقی بماند. این امر باعث می شود مواد شیمیایی عرق به مدت طولانی در منطقه باقی بماند و احتمال تغییر رنگ را افزایش دهد.

اصلاح مکرر

اگر بیش از حد اصلاح کنید ، به تدریج منطقه خصوصی شما تاریک می شود. این می تواند به دلیل اجزای شیمیایی موجود در کرم ها و لوسیون های اصلاح باشد ، از جمله تحریک مداوم پوست با رشد مجدد موهای جدید.
اصلاح کمتر می تواند از تیرگی بیشتر جلوگیری کند ، زیرا به پوست فرصت بازیابی می دهد. ، می توانید روش های دیگر موزدایی مانند اپیلاسیون یا لیزر موهای زائد را امتحان کنید.

چه زمانی باید به پزشک زنان مراجعه کرد ؟

اول از همه ، طبیعی است که پوست واژن شما نسبت به بقیه بدن تیره باشد. با این حال ، اگر تغییر رنگ بیش از حد شدید باشد و با علائمی مانند قرمزی واژن ، خارش ، خونریزی ، درد در هنگام رابطه جنسی و برجستگی در ناحیه واژن یا اطراف آن همراه باشد ، وقت آن است که برای کمک به متخصص زنان مراجعه کنید.

درمان

برای روشن سازی واژن و لبه های آن روش های متفاوتی وجود دارد .

کربوکسی تراپی

روشن سازی واژن با PRP

میکرونیلدینگ

اگر شما هم از تیرگی لبه های واژن خود رنج می برید و تمایل به روشن سازی دارید ، میتوانید از تخصص و مهارت خانم دکتر نفیسه مویدنیا جراح و متخصص زنان و زایمان رشت در این زمینه بهره مند شوید .
جهت کسب اطلاعات بیشتر و رزرو نوبت با شماره ۰۱۳۳۲۱۳۵۹۳۳ تماس حاصل فرمائید .

https://goo.gl/maps/rioPftcBSZR5suwEA

مقالات بیشتر : لابیاپلاستی ، فواید لابیاپلاستی ، تنگ کردن واژن (واژینوپلاستی)

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.