علت شل شدن واژن _ پزشک زنان _ رشت

مقدمه

وقتی صحبت از واژن می شود ، افسانه ها و باورهای غلط زیادی وجود دارد. بعضی از افراد ، بعنوان مثال ، معتقدند که واژن می تواند انعطاف پذیری خود را از دست داده و برای همیشه شل شود. در حقیقت این درست نیست.

واژن شما الاستیک است. این بدان معنی است که می تواند کشش داشته باشد تا چیزهایی را که در آن وارد می شود ( آلت تناسلی) یا بیرون رفتن (جنین) ، اما طولی نخواهد کشید که واژن شما به شکل قبلی خود باز می گردد.

واژن شما ممکن است با افزایش سن یا بچه دار شدن کمی شل شود ، اما به طور کلی ، عضلات دقیقاً مانند آکاردئون یا نوار لاستیکی منبسط و جمع می شوند.

تنگی واژن

مهم است که بدانید واژن “تنگ” ممکن است نشانه ای از نگرانی اساسی باشد ، به خصوص اگر در هنگام نفوذ (رابطه جنسی) ااحساس ناراحتی می کنید.

عضلات واژن شما به طور طبیعی هنگام تحریک شل می شوند. اگر تمایل به رابطه جنسی نداشته باشید و یا شرایط مناسب فراهم نباشد ، واژن شما شل نمی شود و کشش نمی یابد.

بنابراین عضلات تنگ واژن می توانند یک رابطه جنسی را دردناک یا غیرممکن کند. تنگی شدید واژن همچنین می تواند نشانه واژینیسموس باشد. این یک اختلال جسمی قابل درمان است که از هر 500 زن 1 نفر را درگیر می کند.

واژینیسموس دردی است که قبل یا هنگام نفوذ اتفاق می افتد. این می تواند به معنای رابطه جنسی ، لیز خوردن قرار دادن اسپکولوم در طول معاینه لگن باشد.

اگر دچار این مشکل هستید حنما با متخصص زنان و زایمان مشورت کنید ، بعد از تشخیص روش های درمانی وجود دارد .

واژن شما با گذشت زمان تغییر خواهد کرد

فقط دو چیز می تواند بر قابلیت ارتجاعی واژن شما تأثیر بگذارد: سن و زایمان. رابطه جنسی مکرر ، یا فقدان آن  باعث از بین رفتن کشیدگی واژن نمی شود.

با گذشت زمان ، زایمان و سن به طور بالقوه می تواند باعث شل شدن جزئی و طبیعی واژن شود. زنانی که بیش از یک بار از واژن (زایمان طبیعی) کرده اند ، به احتمال زیاد عضلات واژن آنها ضعیف شده است. با این حال ، افزایش سن می تواند باعث کشیدگی واژن شما شود .

سن

ممکن است از 40 سالگی شروع به تغییر در کشش واژن کنید. به این دلیل که با ورود به مرحله یائسگی سطح استروژن شما شروع به کاهش می کند.

از دست دادن استروژن به این معنی است که بافت واژن شما:

• نازکتر

• خشک تر

• کمتر اسیدی

• کمتر کشش یا انعطاف پذیر است

این تغییرات ممکن است با رسیدن به یائسگی کامل بیشتر مورد توجه قرار گیرند.

زایمان

طبیعی است که واژن شما پس از زایمان واژینال (زایمان طبیعی)تغییر کند. به هر حال ، عضلات واژن شما کشیده می شود تا کودک بتواند از کانال زایمان عبور کند و از ورودی واژن خارج شود.

بعد از تولد کودک ، ممکن است متوجه شوید که واژن شما کمی شل تر از شکل معمول خود شده ، این کاملا طبیعی است. واژن شما باید چند روز پس از زایمان شروع به عقب رفتن کند ، اگرچه ممکن است کاملاً به شکل اصلی خود برنگردد.

درمان

عمل تنگ کردن واژن

تنگ کردن واژن یا واژینوپلاستی یک عمل ترمیمی است که سلول‌های ناحیه‌ی واژینال را بازسازی می‌کند و در مواردی با ترمیم ماهیچه‌های پرینه ؛ عضلات واژن را تقویت می‌کند و افتادگی آن را کاهش می‌دهد.

به عبارت دیگر، عضلات جدا شده دوباره در کنار هم قرار می‌گیرند و در صورت نیاز، پوست مخاط اضافی از قسمت پشت واژن برداشته می‌شود. در چنین مواردی می‌توان عمل لابیاپلاستی را هم به عنوان مکمل انجام داد که لبه‌ی مینور یا ماژور اضافی را حذف می‌کند و باعث زیباتر شدن واژن می‌شود

تمرینات کگل

برای جلوگیری از شل شدن واژن یا بعد از زایمان ، تمرینات کگل به شما کمک می کند . اگر به درستی انجام دهید

 

 

اگر شما هم احساس شل شدن واژن دارید و از آن رنج می برید ،میتوانید از تخصص و مهارت خانم دکتر نفیسه مویدنیا جراح و متخصص زنان و زایمان رشت در این زمینه بهره مند شوید .

جهت کسب اطلاعات بیشتر و رزرو نوبت با شماره ۰۱۳۳۲۱۳۵۹۳۳ تماس حاصل فرمائید .

 

https://goo.gl/maps/SYM6jr3KY6bHzHad6

 

مقالات مرتبط : تزریق ژل یا چربی کدام یک بهتر است ؟ ، تنگ کردن واژن (واژینوپلاستی) ، لابیاپلاستی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.