سقط مکرر

سقط مکرر چیست؟

 

سقط مکرر زمانی در نظر گرفته میشود که یک  خانم 3 مورد سقط جنین یا بیشتر داشته باشد. در این شرایط به بررسی با تستها ی آزمایشگاهی توصیه می شود که علت یابی شود. بسته به شرایط فردی ، همچنین ممکن است بعد از 2 مورد سقط جنینبررسی ها شروع شود.

احتمال تکرار سقط های مکررچقدر است؟

 

گرچه بسیارسخت  است و اغلب در مورد آن صحبت نمی شود ، سقط جنین بسیار متداول است و تقریباً 25٪ از موارد احتمالی بارداری منجر به سقط جنین می شود.اما سقط جنین های مکرردر یک در صد از کل زنان وجود دارد. بنابراین 1 موردازهر 100 زن در سن باروری تحت تأثیر سقط مکرر قرار می گیرند.

دلایل احتمالی سقط مکرر چیست؟

 

از علل عمده سقط مکرر می توان به افزایش سن مادر (که خطر سقط جنین بیشتر است) ، عوامل رحمی ( فیبروم ، پولیپ یا ناهنجاری های مادرزادی رحم) ، ترومبوفیلی و مشکلات کروموزومی یک یا هر دو والدین اشاره کرد.

آزمون ها و بررسی هایی که ارائه می شود چیست؟

 

ما یک بسته سقط جنین مکرر داریم که شامل آزمایش خون برای شناسایی علل شایع آن است که در بالا ذکر شد. در صورت لزوم اسکن سونوگرافی لگن نیز ارائه می شود.

آیا همیشه علت سقط مکرررا میتوانیم پیدا کنیم؟

 

متأسفانه علت همیشه مشخص نمی شود و آزمایش ها در 50٪ موارد جواب می دهند. در حالی که این می تواند ناامید کننده باشد ، ولی میتواند به معنای احتمال موفقیت در بارداری بعدی نیز باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.