تماس : ۰۹۹۱۰۵۳۵۸۶۹-۰۱۳۳۲۱۳۵۹۳۳
آدرس : رشت،چهارراه گلسار،روبروی داروخانه گلسار،ساختمان پزشکان آبان،طبقه پنجم،واحد ۱۲

تشخیص سلامت پرده بکارت

تشخیص سلامت پرده بکارت

تشخیص سلامت پرده بکارت، مسئله ای است که دختران همواره با استرس به آن نگاه می کنند. این مسئله نه به دلیل داشتن رابطه جنسی، بلکه به دلیل خیال پردازی هایی است که در رسانه ها و اطرافیان برای دختران ایجاد شده است. در ادامه این مقاله در مورد موضوعات «پرده بکارت (باکرگی) چیست؟ حالت ارتجاعی پرده بکارت یعنی چه؟ آیا خودارضایی پرده بکارت را از بین می برد؟پرده بکارت چه زمانی از بین می رود؟ آیا می توان برقراری رابطه جنسی را از تجاوز تشخیص داد؟ آیا دفع کیست تخمدان باعث پارگی پرده بکارت می شود؟ و در نهایت تشخیص سلامت پرده بکارت توسط خود فرد »  می پردازیم. با ما همراه باشید.

پرده بکارت چیست؟

پرده بکارت مانند یک بافت نازک در قسمت انتهایی مهبل قرار دارد. پرده بکارت حالت ارتجاعی دارد و باکرگی افراد مختلف با هم متفاوت هستند. پرده بکارت در سنین پایین تر بافت نازک تری دارد. اما با بالا رفتن سن، لبه های فرجی مهبل عمیق تر می شود. این خود باعث می شود که این پرده ضخیم تر و عمیق تر شود.

حالت ارتجاعی پرده بکارت یعنی چه؟

اگر با مشت ، آهسته به شیشه پنجره اتاق تان بزنید، متوجه می شوید که قدرت مشت شما، در شیشه پخش می شود. اما پرده بکارت بافت نازک تری دارد. پس منظور از حالت ارتجاعی در پرده بکارت، نوعی حالت ارتعاشی است که مانع از پارگی آن می شود.

آیا خودارضایی پرده بکارت را از بین می برد؟

یکی از دغدغه های دختران جوانی که لکه خون غیرمعمول در لباس زیر خود مشاهده کرده اند، وجود پرده بکارت است. اما باید بدانید که با خودارضایی پرده بکارت شما از بین نمی رود. در کل وجود هر لکه خون غیرمعمول، آسیب به پرده بکارت شما نیست. گاهی اوقات، پریود های نامنظم دلیل این لکه بینی هاست. برخی اوقات هم آسیب رسیدن به قسمت خارجی مهبل، باعث خونریزی می شود که این هیچ ربطی به پرده بکارت ندارد.

دوچرخه سواری، اسب سواری، خود ارضایی، سقوط از ارتفاع، تصادف، حوادث حین ورزش و … فعالیت هایی هستند که دختران در حین انجام آن ها نگران پاره شدن پرده بکارت شان هستند.

برخی از آن ها به مطب ما مراجعه می کنند و عنوان می کنند که در حین دوچرخه سواری وقتی می خواستند روی صندلی دوچرخه بنشینند، دچار آسیب و لکه بینی در مهبل خود شده اند. ما آزمایش های تشخیص سلامت بکارت را در مطب مان انجام میدهیم. اما باید بدانید که هر لکه بینی ای، پاره شدن پرده بکارت نیست.

 

پرده بکارت چه زمانی از بین می رود؟

چون پرده بکارت در انتهای مهبل قرار دارد، پاره شدن آن به راحتی صورت نمی گیرد. اساساً پرده بکارت در حالتی دچار پاره گی می شود که فرد یا رابطه جنسی کامل برقرار کرده باشد، یا به آن تجاوز شده باشد.

آیا می توان برقراری رابطه جنسی را از تجاوز تشخیص داد؟

بله. در صورتی که به دختری تجاوز شده باشد، دیواره داخلی رحم دارای خونریزی و زخم هایی است که با معاینه پزشک اثبات می شود. در حالتی که پرده بکارت با شدت از بین می رود آسیب هایی را هم به دیواره مهبل و هم به مجرای ادراری وارد می کند. علاوه بر این، از پرزهای داخل رحم نیز می توان این موضوع را تشخیص داد. این موارد همگی با معاینه پزشک تشخیص داده می شود. باید بدانید که یک پزشک ماما تا ۱ ماه پس از پارگی بکارت، می تواند تاریخ دقیق آن را حدس بزند.

آیا دفع کیست تخمدان باعث پارگی پرده بکارت می شود؟

کیست تخمدان از مواردی هست که هم زمینه های ارثی و هم زمینه های اکتسابی ممکن است داشته باشد. برخی افراد عنوان می کنند که اگر برای کیست های تخمدان دارو مصرف کنیم، دفع کیست ها باعث پارگی پرده بکارت ما می شود یا خیر؟

اصولاً باید بدانید که کیست تخمدان از راه واژن دفع نمی شود. بنابراین نمی تواند باعث پارگی پرده بکارت شود.

تشخیص سلامت بکارت توسط خود فرد:

اولاً برای یک پزشک متخصصان زنان ،نه عمل خود ارضایی و  نه رابطه جنسی شما، هیچکدام اهمیت ندارد. وقتی شما برای تشخیص سلامت پرده بکارت تان به یک ماما مراجعه می کنید، ایشان فقط در مورد پرده بکارت با شما صحبت خواهند کرد. ثانیاً باید بدانید که عملاً تشخیص سلامت بکارت توسط خود فرد، مسئله ای غیرممکن است. چون با نگاه کردن به پرده بکارت نمی توان به طور دقیق گفت که آیا فرد باکره است یا نه. پس حتماً تشخیص پزشک برای این مورد ضروری است.

تشخیص سلامت بکارت توسط پزشک چگونه صورت می گیرد؟

علم پزشکی، حساسیت ها و علائم خاص خود را دارد که بدون داشتن علم آن، نمی توان اظهار نظر کرد. اما به صورت کلی، یک پزشک ماما، با قرار دادن انگشت در واژن زن، میزان شلی واژن را برای تعیین پارگی یا سالم بودن پرده بکارت می سنجد. همچنین با معاینه پزشک و دستگاه های پیشرفته آنان، امکان مشاهده پرده بکارت به صورت کاملاً واضح امکان پذیر است.

 

تشخیص سلامت بکارت در رشت

در طی این مقاله با «پرده بکارت چیست؟ حالت ارتجاعی پرده بکارت یعنی چه؟ آیا خودارضایی پرده بکارت را از بین می برد؟پرده بکارت چه زمانی از بین می رود؟ آیا می توان برقراری رابطه جنسی را از تجاوز تشخیص داد؟ آیا دفع کیست تخمدان باعث پارگی پرده بکارت می شود؟ و در نهایت تشخیص سلامت پرده بکارت توسط خود فرد » آشنا شدید.

در صورتی که نیاز به تشخیص سلامت بکارت در رشت دارید، باید آن را به متخصصان زنان بسپارید. مطب خانم دکتر مؤیدنیا در رشت با تعیین وقت قبلی، پذیرای مراجعه کنندگان عزیز خواهد بود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مشابه

جراحی های زیبایی

مزوتراپی _ پزشک زنان _ رشت

مقدمه مزوتراپی ، که به عنوان “جوان سازی مجدد” یا “تجدید حیات” شناخته می شود ، روشی است که برای جوان سازی پوست با تزریق

ادامه مطلب »
بارداری و زایمان

سندروم پیش از قاعدگی

سوال مخاطب: من افسردگی پیش از پریود دارم درمانی داره؟ پاسخ: سندروم پیش از قاعدگی یا pms نشانه ها و علایم متنوعی دارد مانند تغییرات

ادامه مطلب »