تماس : ۰۹۹۱۰۵۳۵۸۶۹-۰۱۳۳۲۱۳۵۹۳۳
آدرس : رشت،چهارراه گلسار،روبروی داروخانه گلسار،ساختمان پزشکان آبان،طبقه پنجم،واحد ۱۲

ترشحات سفید کشدار نشانه چیست؟َ

ترشحات سفید کشدار نشانه چیست؟َ

ترشحات سفید کشدار که سفید رنگ هستند، گاهی اوقات موجبات نگرانی بانوان را به وجود می آورند. اما بهتر است بدانید که هیچ جای نگرانی نیست. ترشحات واژن یک اتفاق طبیعی و منظم است. این ترشحات ممکن است در شروع و پایان قاعدگی برای شما اتفاق بیفتد، یا اینکه احساس کنید به یکباره حجم زیادی از ترشحات به اندازه سفیده یک تخم مرغ از شما خارج شده است. اما باید بدانید که هیچکدام از این ها، موارد غیر طبیعی ای نیستند و این ها مواردی کاملاً طبیعی و نشان از سالم و طبیعی بودن واژن شماست. در ادامه مقاله به شما خواهیم گفت:

دلیل ترشحات سفید کشدار واژن چیست؟

ترشحات سفید در دختران نشانه چیست؟

ترشحات غیرطبیعی واژن چه علائمی دارند؟

دلیل ترشحات سفید کشدار واژن چیست؟

در واقع ترشحات واژن مهمترین عملکرد را در سالم نگه داشتن واژن و ناحیه تناسلی زنان ایفا می کند. این مایع سفید که  توسط غدد، در داخل واژن و رحم ساخته می شود، باعث می شود واژن و رحم را از باکتری ها و عفونت های احتمالی پاک سازی کند. به بهبود عملکرد واژن  کمک کند و باعث جلوگیری از بروز بیماری شود. پس داشتن ترشح واژن چیز بدی نیست و نشانه سلامت واژن است.

ترشحات سفید در دختران نشانه چیست؟

ترشحات واژن نشانه تغییرات هورمونی است و این در دختران نوجوان امری بسیار طبیعی است. گاهی اوقات دختران جوان به دلیل اینکه از این سیکل طبیعی بدن شان آگاه نیستند، این ترشحات را غیرطبیعی می دانند و سعی در درمان آن ها می کنند. همچنین با مصرف خودسرانه داروها و آنتی بیوتیک ها سعی در کم کردن این ترشحات دارند. همچنین مدتی پس از قطع مصرف این داروها، ترشحات به حالت اولیه خود باز می گردد. این بازگشت به این دلیل است که بدن در حال طی سیکل طبیعی و نرمال خود است و شما نباید مانع از سیکل طبیعی بدن تان شوید. نکته دیگری که باید به آن اشاره کنیم این است که این ترشحات سفید کشدار به بانوان در برقراری بهتر رابطه جنسی کمک می کنند. همچنین می تواند به شما کمک کند که بارداری بهتری داشته باشید.

ترشحات غیرطبیعی واژن چه علائمی دارند؟

ترشحات غیرطبیعی واژن علائم متفاوتی می تواند داشته باشد. از جمله آن ها می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

-بوی بد ترشحات واژن

-همراهی خارش و سوزش واژن با این ترشحات

-تغییر رنگ عجیب ترشحات که معمولاً به رنگ سبز و زرد خواهد بود.

 

نتیجه گیری:

در این مقاله از سایت خانم دکتر مؤیدنیا فوق تخصص زنان و زایمان در رشت دانستید که « دلیل ترشحات سفید کشدار واژن چیست؟ ترشحات سفید در دختران نشانه چیست؟ ترشحات غیرطبیعی واژن چه علائمی دارند؟». دلیل ترشحات غیرطبیعی واژن، می تواند به هم ریختن تعادل هورمون های بدن شما باشد. شاید ترشحات واژن غیرطبیعی در بدن شما، دلایل دیگری از جمله ارثیه، یا بیماری های زمینه ای، ابتلا شدن به بیماری خاصی را داشته باشد. به خاطر داشته باشید که شاید شما وجود ترشحات بدن تان را غیرطبیعی بدانید؛ اما نظر پزشک شما چیز دیگری باشد. در هر صورت ما به شما پیشنهاد می کنیم برای چکاپ ناحیه تناسلی خود و درمان ترشحات احتمالی به پزشک معالج خود مراجعه کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مشابه

جراحی های زیبایی

کربوکسی تراپی

مقدمه کربوکسی تراپی چیست ؟ کربوکسی تراپی مخفف کاربرد دی اکسید کربن تصفیه شده ، در قسمتهای مختلف بدن انسان با هدف بهبود گردش خون

ادامه مطلب »

تعیین جنسیت جنین

سوال مخاطب: من دو تا دختر دارم میخوام فرزند سومم پسر بشه آیا فقط با ای وی اف امکان تعیین جنسیت وجود داره؟ پاسخ: بله

ادامه مطلب »